-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-

- We have a chance even at the bottom -
 
ИндексИндекс  PortalPortal  FriendsFriends  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Тръпка

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
XParadiseXx

XParadiseXx


Брой мнения : 941
Points : 2076
Join date : 13.02.2010
Age : 31
Местожителство : † Crowded place - Hell †

Тръпка Empty
ПисанеЗаглавие: Тръпка   Тръпка Icon_minitimeСря Фев 02, 2011 12:54 am

Тръпка

Тръпка 6939

Автор:
Маги Стийвотър
Издател:
Кръгозор
Раздел:

* Фантастика, фентъзи. Хорър
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература


Студът. Гората. Вълците. Жегата. Докосването. Целувките. Тайните. Тръпката.

Нейният вълк. Неговото лятно момиче.

Белезите от миналото, крехкото настояще, невъзможното бъдеще...

Грейс

Задържах погледа си върху очите на вълка толкова дълго, колкото можах. Бяха ярки, искрящожълти. От толкова близо виждах, че са изпъстрени с всеки нюанс на златистото и светлокафявото. Не исках да отмества очите си от мен. И той не го стори. Исках да се пресегна, да сграбча козината му, да го придърпам към мен, но дланите ми лежаха безпомощни, ръцете ми бяха замръзнали край тялото.

Вече не можех да си спомня какво представляваше топлината.

Едно мигване по-късно и жълтоокия вълк вече го нямаше. Другите от глутницата се скупчваха над мен, задушаваха ме. Нямаше слънце, нямаше светлина. Умирах. Не можех да си спомня как изглеждаше небето.

Сам

Тогава видях очите й. Будни. Живи. Момичето гледаше право в мен, задържайки погледа ми, излъчвайки някаква ужасяваща откровеност.

Отстъпих назад, присвих се, започнах да треперя отново. Но този път това не бе резултат от гнева. Очите й, загледани в моите очи. Кръвта й, стичаща се по лицето ми. Раздирах се отвътре и отвън. Нейният живот. Моят живот.

Глутницата предпазливо се отдалечи от мен. В гърлата им се надигна ръмжене, защото в този миг вече не бях един от тях, а те бяха готови да защитят плячката си. Помислих си, че това е най-красивото момиче, което бях виждал - мъничък, лежащ в снега окървавен ангел, който те се канеха да разкъсат.

Видях я. Видях я по начин, по който никога не бях виждал никого и нищо преди това. И ги спрях.

Маги Стийвотър завършва история в Мери Вашингтон Колидж, но се посвещава на литературата. Постига феноменален успех с трилогията си „Тръпка”, „Копнеж”, „Завинаги”, по която продуцентите на „Властелинът на пръстените” вече правят мащабна филмова продукция. Живее във Вирджиния заедно с очарователно праволинейния си съпруг, двете им малки деца, две невротични кучета и една криминално проявена котка.



Копнеж


Тръпка Lingerminibg


Продължение на "Тръпка"

Едно момче копнее да остане човек... Едно момиче копнее да бъде с него...

Сам и Грейс трябва да се борят, за да останат заедно. За него това означава да се пребори с миналото си на вълк... и да открие начин да оцелее занапред. За нея – да скрие една много опасна тайна и да се изправи лице в лице с едно все по-несигурно бъдеще.

Сам

Няма да позволя това да бъде моето сбогуване. Направил съм хиляда хартиени птички, носещи спомените за двама ни с Грейс, и съм произнесъл своето желание. Ще открия лек. А после ще открия Грейс…

Грейс

Живот, изтъкан от обещания за неща, които биха могли да се случат: купчина с документи за постъпване в колеж, тръпката от спането под висящи от тавана хартиени птички, бъдещето, което се крие в усмивката на Сам.

Това бе живот, който не исках да оставя зад себе си.

Това бе живот, който не исках да забравя.

История за една любов.

За различните видове любов и за онази любов, която може да накара хората да направят немислими неща.

Тя е мъчителна и въодушевяваща, тя ги освобождава и оковава в плен, тя ги съблазнява и плаши. Докато целият им свят се разпада, само любовта ги държи заедно. Ще бъде ли достатъчно? Ще имат ли време?

След „Тръпка“ феновете искаха още. След „Копнеж“ ще умоляват за това… „Завинаги“


Source: http://www.helikon.bg

91
Върнете се в началото Go down
Ewwie

Ewwie


Брой мнения : 15
Points : 15
Join date : 02.02.2011
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Тръпка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръпка   Тръпка Icon_minitimeЧет Фев 03, 2011 10:21 am

Ммм, сега започнах да я чета, много ми е интересна.
Върнете се в началото Go down
Renkinjutsu

Renkinjutsu


Брой мнения : 54
Points : 54
Join date : 13.07.2011
Age : 27
Местожителство : София , България

Тръпка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръпка   Тръпка Icon_minitimeПет Авг 05, 2011 11:08 am

Дам и аз не отдавна започнах да я чета , заинтригуваща е !
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Тръпка Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Тръпка   Тръпка Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Тръпка
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’- :: Интереси и занимания :: Литература-
Идете на: