-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-

- We have a chance even at the bottom -
 
ИндексИндекс  PortalPortal  FriendsFriends  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Покани ме да вляза

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
XParadiseXx

XParadiseXx


Брой мнения : 941
Points : 2076
Join date : 13.02.2010
Age : 31
Местожителство : † Crowded place - Hell †

Покани ме да вляза Empty
ПисанеЗаглавие: Покани ме да вляза   Покани ме да вляза Icon_minitimeСря Фев 02, 2011 1:12 am

Покани ме да вляза

Покани ме да вляза Pokanime550

Автор: Йон Айвиде Линдквист
Издател: Колибри
Раздел:
* Трилъри
* Световна проза
* Преводна художествена литература
* Художествена литература


Оскар и Ели. И двамата жертви, всеки по свой начин. И всеки от тях разчита на другия за своето спасение. Оскар е плахо и затворено дванайсетгодишно момче, което живее с майка си в мрачен жилищен комплекс в покрайнините на Стокхолм. Той мечтае да срещне отсъстващия си баща, ежедневно е преследван, тормозен и унижаван от съучениците си, подмокря леглото, когато го е страх. Ели е странното момиче, което се премества да живее в съседство. Тя не ходи на училище, никога не излиза на улицата денем и излъчва студенина и миризма на мъртвец. Оказва се, че Ели е двестагодишен вампир, затворен завинаги в тялото на дете, обречен да се храни само със свежа кръв. Ели и Оскар се сприятеляват и тя променя изцяло неговия малък свят, докато големият остава все така сив и враждебен. Митът, че вампирът не може да влезе при човек, ако не бъде поканен, е превърнат от автора в леко зловещ, но чудесен символ на близостта и доверието.

Ужасяваща свръхестествена история, която е същевременно затрогващ разказ за приятелството и спасението. Мрачното иносказание на Линдквист би се приело като самоцелно насилие, ако не беше написано толкова интелигентно и не разтърсваше с посланието си. - в. „Таймс”

Силата на Линдквист като писател е в начина, по който владее времето и пространството. Монотонната сивота в живота на Оскар придобива други измерения на фона на кървавите вакханалии и затвърждава Скандинавия като култова територия, където баналната нормалност е най-ужасяващ кошмар. - в. „Гардиан”

Напомня за най-доброто от Стивън Кинг, а страховитите сцени дълго ще ви преследват насън. Да се чете само на дневна светлина. - в.„Индипендънт“

НЕ Я ПРЕПОРЪЧВАМ! (но ще си я вземете нали? хд и то именно защото съм ви казала точно обратното. Като при "Не пипай тази книга" на Ян ван Хелсинг хд Ваша воля.. след това ще си искате 18-те лева обратно, ама ше е късно хдд)


Source: http://www.helikon.bg

91
Върнете се в началото Go down
xDnekobabyxD

xDnekobabyxD


Брой мнения : 198
Points : 214
Join date : 03.11.2010
Age : 28
Местожителство : Lugano, Switzerland

Покани ме да вляза Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Покани ме да вляза   Покани ме да вляза Icon_minitimeПон Фев 07, 2011 8:32 pm

Книгата ми се вижда интересна, наскоро гледах филма ии мога да кажа [ леко тъпо ще прозвучи], че на места ми напомни за анимето Elfen Lied, съдейки по това как бяха комбинирали някои брутални и кървави моменти с романтиката и приятелството о.О
Върнете се в началото Go down
 
Покани ме да вляза
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’- :: Интереси и занимания :: Литература-
Идете на: