-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-

- We have a chance even at the bottom -
 
ИндексИндекс  PortalPortal  FriendsFriends  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Кървавата Мери и Дама Пика

Go down 
+2
XParadiseXx
Eαrl Phαntømhive
6 posters
АвторСъобщение
Eαrl Phαntømhive
Admin.
Admin.
Eαrl Phαntømhive


Брой мнения : 1126
Points : 1272
Join date : 02.04.2010
Местожителство : София

Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeПон Юни 28, 2010 12:52 pm

Епическите и класически истории за "Кървавата Мери" и "Дама Пика". Пускам ги заедно, защото имат доста общо ((=

Кървавата Мери
Тя живяла в малка колиба дълбоко в гората и се прехранвала като продавала лековити билки. Хората от близкото село я наричали Кървавата Мери и казвали, че е вещица. Но не смеели да я ядосват , защото се боели, че ако й навредят по някакъв начин, тя ще хвърли проклатия и кравите им ще спрат да дават мляко, хранителните им запаси ще изгният преди зимата, децата им ще се разболеят и още много бедствия, каквито една разгневена вещица може да прати, ще ги сполетят.
Но един ден от селото започнали да изчезват малки момиченца, едно по едно. Никой не знаел къде са се дянали. Опечалените семейства претърсили горите, всички сгради, къщи и хамбари, но не намерили никаква следа от изчезналите деца. Няколко смелчаги отишли при Кървават Мери, за да я питат дали е виждала децата. Тя категорично отрекла да знае нещо по въпроса, но мъжете не моглли да не забележат, че сгърбената и противна фигура на жената се епроменила и тя е станала по-млада и привлекателна. Селяните станали подозрителни, но нямали доказателства, за да обвинят Мери.
Една нощ обаче, дъщерята на воденичаря чула тайнствен глас, който никой друг не можел да чуе и излязла навин. Тъкмо тази нощ майката на момичето не можела да заспи от болки в зъба. Седяла в кухнята и лекувала болката с билки, когато дъщеря й напуснала къщата. Жената извикала съпруга си и се втурнала след рожбата си. Мъжът й, още по пижама, я последвал и двамата се опитали да задържат момичето, но то се отскубнало от тях и избягало от града.
Отчаяните викове на мелничаря и жена му събудили съседите. Те станали и веднага се притичали на помощ на нещастната двойка. Внезапно, фермер с орлов взор, забелязал нещо и посочил странна светлина в началото на гората. Няколко селяни го последвали отвъд полето и видяли Кървавата Мери да стои до огромен дъб, държаща магическа пръчка, сочеща към дома на воденичаря. Тя излъчвабла неземна светлина, докато хвърляла злата си магия върху дъщерята на воденичаря.
Мъжете грабнали пушките и вилите си и се втурнали към вещицата. Щом забелязала суматохата, веднага развалила магията и се втурнала навътре в гората. Феремерът с оролвия поглед, бил заредил пушката си със сребърни куршуми, в случай, че вещицата дойде за дъщеря му. Сега се прицелил и стрелял. Куршумът уцелил Кървавата Мери в хълбока и тя паднала на земята. Гневните селяни скочили връз нея и я отнесли обратно на полето, където построили огромна клада и я изгорили.
Докато горяла, Кървавата Мери проклела селяните. Ако някой, произнесе на глас името й пред огледало, тя ще прати духа си да отмъсти за ужасната й смърт. Когато тя умряла, селяните отишлш до колибата й в гората и открили неотбелязаните гробове на момиченцата, които била убила. Оказало се,че използвала кръвта им, за да изглежда отново млада.
От този ден до днес, всеки, който е достатъчно глупав да произнесе името на Кървавата Мери три пъти, пред затъмнено огледало, ще призове отмъстителния дух на вещицата. Говори се, че тя ще ги разкъса на парчета, а после ще изтръгне душите от осакатените им тела. Душите на тези нещастници, ще горят в мъки, както Кървавата Мери е горяла някога и завинаги ще бъдат затворени в огледалото като в капан.

Дама Пика

Много хора са слушали за фаталната жена Дама Пика и даже са пробвали да я призоват. Но дали знаят легендата за живота на този страшен призрак...
Легендата разказва, че Дама Пика е била девица, която е живяла през XIII -ти век в едно селце. Тя е била най–красивото и най–желаното момиче там. Всички мъже в селото въздишали по нея, но тя не им обръщала внимание, тъй като била много целомъдрена и затворена в себе си. Скоро отблъснатите ухажори се озлобили срещу нея. Решили да я нападнат и обезобразят. След като извършили своето намерение, я прокудили от селото и я обявили за вещица. Причината, чрез която я обявили за такава е, че тя успяла да омае всички мъже в селото и околностите.

Обезобразено, момичето обикаляло дълго време из горите с мисълта за отмъщение. Тази мисъл я обсебила и тя лека - полека се превърнала в истинска зла вещица. Преди да умре направила необичайна магия. Заточила своята зла сила в едно огледало. От този момент всеки, който застанел пред това огледало, след като я призове полудявал, защото в огледалото се появявало обезобразеното лице на вещицата, покрито с черен воал. Имало и такива, които привидно били пощадявани от гнева й. Тя им задавала три изключително сложни въпроси и след като не успеят да отговорят на тях, те били затваряни при нея в огледалото и изчезвали завинаги от този свят, без да оставят никаква следа след себе си…

Има само един ден в месеца, в който може да се призове този адски студен, но чаровен призрак и той е при пълнолуние. Тя трябва да бъде призована точно в 24 часа, тъй като тогава тъмните сили имат най–голяма сила. Денят, нещата, с които се повиква вещицата и заклинанието няма да бъдат споменати тук, за да не се предприемат действия към повикване на фаталната дама.
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/silber__
XParadiseXx

XParadiseXx


Брой мнения : 941
Points : 2076
Join date : 13.02.2010
Age : 31
Местожителство : † Crowded place - Hell †

Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeПон Юни 28, 2010 8:25 pm

о.О Аз зн съвсем др история за Кървавата Мери...Била е заразно болна и погребана жива от собствения й баща, който е бил лекар. Понеже не е могъл да я лекува я е заровил, за да не се резнася болестта. Тъй като това се е случило мн. мн. отдавна и медицината е била недоразвита, баща и не е могъл да я събуди от комата,в която е изпаднала.С мисълта, че може би ще се събуди я е погребал с въженце и звънец над гроба. На другия ден,отишъл да провери и намерил звънчето паднало...Разровил гроба и отваряйки ковчега видял надрасканият му похлупак, а пръстите на момичето били окървавени и с изтръгнати нокти.Легендата гласи,че ако застанеш пред огледалото и извикаш "BLOODY MARY",а след това се завъртиш, духът на Мери се показва и взима душата.Счита се,че всичките й жертви са били в състояние на кома за не повече от 4 дни, след което умират.
Върнете се в началото Go down
Eαrl Phαntømhive
Admin.
Admin.
Eαrl Phαntømhive


Брой мнения : 1126
Points : 1272
Join date : 02.04.2010
Местожителство : София

Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeПон Юни 28, 2010 8:33 pm

Аз знам и още няколко варианта, навсякъде са различни, е това показва, че са пълни измишльотини хД
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/silber__
xDnekobabyxD

xDnekobabyxD


Брой мнения : 198
Points : 214
Join date : 03.11.2010
Age : 28
Местожителство : Lugano, Switzerland

Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeСря Ное 10, 2010 8:43 pm

е сега определено ше ги призова xDDD падам си по такива психарийки, оо ще ми издере лицето -rofl- :D:D хахахааа хахахааа хахахааа
Върнете се в началото Go down
Umbrakinetic

Umbrakinetic


Брой мнения : 126
Points : 133
Join date : 26.09.2010
Age : 29
Местожителство : София

Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 7:58 am

Тц... Не става.С няколко приятели сме пробвали всички начини.Един даже се опита да влезне в огледалото да я търси. 52
Върнете се в началото Go down
http://skorpion66.deviantart.com/
xDnekobabyxD

xDnekobabyxD


Брой мнения : 198
Points : 214
Join date : 03.11.2010
Age : 28
Местожителство : Lugano, Switzerland

Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeЧет Ное 11, 2010 9:30 am

ooh, crap.. D:
Върнете се в началото Go down
danki44
Гост




Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: istoriq po istinski slu4ai   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeЧет Авг 04, 2011 4:17 pm

една вечер аз и нашата махала призовавахме дама пика нарисувахме кръг посредата знака на сатаната и сложихме картата на дама пика(беше палнолуние)сложихме свещи запалихме ги и произнесахме името и три пъти тогава се чу странен шум ние се оплашихме а едно от момичетата видя нещо и остана вдървена след това тя се прибра но нямаше никои у тях.след време се чу писък утидохме у тях и тя беше седнала и до пералнята и плачеше питах ме я кво е станало но тя не ни каза само плачеше.на следваштата вечер тя ни каза че е видяла строина жена с дълги нокти и и е казала сега ви прощавам но втори път не го правете ние скъсахме картата но пак се чу шум тогава от сянката на дървата искочи нешто черно ние бягахме но аз се спънах и то ме копта аз виках и го удрях ужас направо по едно време го бутнах то падна и видях че е едно от децата и казах на сички тогава разбрахме че сичко те са го направили за да ни изплашат.Ние се ядосахме и на следваштата вечер те призоваваха някакав дух аз и другите нарочно се прибрахме но не наистина и се скрихме.Аз си сложих една маска и издавах страшни звуци те се оплашиха едното дори се напика от страх аз скочих с маската и го копнах а то почна да реве и ми викаче пусни ме пусни ме штеше да получи удар но се показах и им казах да не ни плашат вече javascript:emoticonp('23')javascript:emoticonp('22')javascript:emoticonp('33')javascript:emoticonp('111')javascript:emoticonp('888')
Върнете се в началото Go down
Lancelot




Брой мнения : 1
Points : 1
Join date : 05.08.2011

Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeПет Авг 05, 2011 2:40 pm

Lol ... Как не се усъмнихте като е казала че духа е проговорил 990
Не я ли питахте на какъв език е говорила 990
Върнете се в началото Go down
Tara_b19




Брой мнения : 1
Points : 1
Join date : 26.10.2012

Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitimeПет Окт 26, 2012 6:28 am

Lancelot написа:
Lol ... Как не се усъмнихте като е казала че духа е проговорил 990
Не я ли питахте на какъв език е говорила 990




mhm i az mnogo si padam po takiva shtorotii i karvavata meri nqma kade po luda da me naprai 23 23 23 23 mmmm iskam da vi popitam kak moga da prozova 6okolad4o ili rozavko
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кървавата Мери и Дама Пика Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кървавата Мери и Дама Пика   Кървавата Мери и Дама Пика Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Кървавата Мери и Дама Пика
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’- :: Приказки, митове и легенди :: Легенди-
Идете на: