-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’-

- We have a chance even at the bottom -
 
ИндексИндекс  PortalPortal  FriendsFriends  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Дискусии за Японската култура

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
????
Гост




Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeСъб Юли 10, 2010 11:55 pm

Та.. харесва ли ви?
Какво ви харесва в нея?
Как намирате японците като нация, ако сте чували или виждали факти?
Абе просто ще го кажа.. какво мислите за Япония?

Въпреки, че през втората световна са били на страната на Хитлер, на мен лично ми се струват, като една от най-силно културните и либерални държави по-света..
Лично уважавам до дъното на душата си, самурайските им обичаи и начинът им на мислене.
Както и начинът по който те живеят.. (Подредени и отговорни)

Единсвтеният минус СПОРЕД МЕН е че Япония има твърде много жители и е трудно да се намери работа.
Голяма конкоренция е на работа и трябва да си най-добрия във професията си, за да се задържиш за дълго на работа.. 25
Върнете се в началото Go down
Ecchi-san

Ecchi-san


Брой мнения : 628
Points : 633
Join date : 28.04.2010
Age : 31
Местожителство : Пловдив

Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeНед Юли 11, 2010 7:27 pm

Обожавам и уважавам много японската култура и самите японци. Начинът им на живот, нравите, принципите, мирогледът въобще - всичко! Харесва ми и това, че са страшно амбициозни още от малки.
Понякога се чудя какво ли щеше да е за мен самата, ако бях японка и дали поне част от сегашния ми начин на мислене и на живот се вписва поне малко в японския.
Върнете се в началото Go down
XParadiseXx

XParadiseXx


Брой мнения : 941
Points : 2076
Join date : 13.02.2010
Age : 31
Местожителство : † Crowded place - Hell †

Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeПон Юли 12, 2010 12:16 am

Обожавам ги! Културата, традициите, езика, държавата, изкуството, дори историята на държавата е завладяваща.Всичко.
Върнете се в началото Go down
Ronrinesu

Ronrinesu


Брой мнения : 74
Points : 74
Join date : 31.07.2010
Age : 29
Местожителство : Градът на липите

Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeСъб Юли 31, 2010 7:53 pm

Като култура наистина са интересни за изучаване, защото са много различни от нас. Иначе за днешните японци смятам, че са изключителни расисти и се смятат за център на света. Бих искала да притежавам визията на японка и да им изуча езика и културата, но със сигурност не съжалявам, че не съм родена там. Имат доста странни традиции и маниери и някои от тях, за нас са си откровено казано откачени.
Иначе отдавна съм им признала, че са изключително развити сато държава и имат просто бази в училища за каквито ние и след 50 години не можем да се надяваме. Но пък водят прекалено единообразен живот.
Върнете се в началото Go down
http://forest-goddess.deviantart.com/
????
Гост




Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeСря Авг 11, 2010 2:10 pm

Ronrinesu написа:
Като култура наистина са интересни за изучаване, защото са много различни от нас. Иначе за днешните японци смятам, че са изключителни расисти и се смятат за център на света. Бих искала да притежавам визията на японка и да им изуча езика и културата, но със сигурност не съжалявам, че не съм родена там. Имат доста странни традиции и маниери и някои от тях, за нас са си откровено казано откачени.
Иначе отдавна съм им признала, че са изключително развити сато държава и имат просто бази в училища за каквито ние и след 50 години не можем да се надяваме. Но пък водят прекалено единообразен живот.

Защо смяташ, че са расисти?
Върнете се в началото Go down
Ronrinesu

Ronrinesu


Брой мнения : 74
Points : 74
Join date : 31.07.2010
Age : 29
Местожителство : Градът на липите

Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeСря Авг 11, 2010 6:47 pm

Ми защото са. И на тях, обратно на нас, от малки им се втълпява как тяхната нация е най-добрата и т.н. и от там идва не признаването на всички останали култури.
Сблъсках се със този феномен във Швейцария, защото и там по-същия начин им се обеснява още от детските градини как тяхната държава си е най-развита.
Те и затова японците са се държали толкова години в изолация. А при нас, както казват го няма това нещо, ние сме приемствена нация и колкото да ни е странно примерно можем да наричаме хората им с фамилни имена, ама видяли ли сте японци да си говорят на малки имена?
И примерно по-много форуми съм изчела как те смятат, че техните анимации са най-добрите.
Върнете се в началото Go down
http://forest-goddess.deviantart.com/
Eαrl Phαntømhive
Admin.
Admin.
Eαrl Phαntømhive


Брой мнения : 1126
Points : 1272
Join date : 02.04.2010
Местожителство : София

Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeЧет Авг 12, 2010 12:25 pm

Ъм, съжалявам, че се бъркам, но малко трудно могат да се сравняват Япония и Швейцария тъй като са две държави с различни народи, вярвания, религия, разбирания. То е ясно, че японските анимеции са най-добрите, само Дисни остана със сравнително добри анимации. А българите, повярвай ми, са далече от приемствена нация, най-малкото по времето на дядо ми са ги учили да мразят Негрите(не използвам думата като расистка наклонност, нямам нищо против тях, само за да се изрязя най-точно).
Върнете се в началото Go down
http://www.last.fm/user/silber__
Ecchi-san

Ecchi-san


Брой мнения : 628
Points : 633
Join date : 28.04.2010
Age : 31
Местожителство : Пловдив

Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeПет Авг 13, 2010 3:44 pm

Не мисля, че Ronrinesu се опитваше да сравни Япония и Швейцария, а само да покаже идеята за величие на нацията развита и другаде. Аз лично нямам проблеми с тази идея, стига да е заслужена, а японците мисля, че са се постарали доста откъм развитие и икономическа мощ и с право се имат за добри. С това, че не признават другите култури не знам дали да се съглася, защото аз имам други наблюдения, но не бих влезнала в спор по този въпрос, защото не е като да съм се занимавала много с него.
Общо взето имах предвид, че японците имат уникална култура и именно благодарение на странните според нас маниери са се развили толкова и заслужават уважение.
Върнете се в началото Go down
????
Гост




Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeПет Авг 13, 2010 4:16 pm

Ronrinesu написа:
Ми защото са. И на тях, обратно на нас, от малки им се втълпява как тяхната нация е най-добрата и т.н. и от там идва не признаването на всички останали култури.
Сблъсках се със този феномен във Швейцария, защото и там по-същия начин им се обеснява още от детските градини как тяхната държава си е най-развита.
Те и затова японците са се държали толкова години в изолация. А при нас, както казват го няма това нещо, ние сме приемствена нация и колкото да ни е странно примерно можем да наричаме хората им с фамилни имена, ама видяли ли сте японци да си говорят на малки имена?
И примерно по-много форуми съм изчела как те смятат, че техните анимации са най-добрите.

Разбирам.
Но това не е расизъм, а национализъм.
Национализма има две форми.
Национално единство и национални вярвания.. подкрепяйки писменноста си и запазвайки независимостта си.
Другата форма е Национал Социализъм, чиято основа е расизъм, антисимитизм (против евреите и арменците), национализъм и други простотии.

Японците през втората световна война са били Империя и са били ръководени от Империалисти.
Империализма, подобен на Национализма довежда до страшни загуби, на каквато и да е култура и население в Япония.
Но след двете ядрени бомби в Хирушим и Нагасаки.. Японците осъзнават, кои са всъщност.
Готови са да построят нова империя и всичко това благодарение на собствената им пот.
Вече 65 години след войната никой не ги забелязва и никой не им помага в икономическото развитие освен САЩ.

Сега са на първо място в сферата на Технологията и скоростта в света.
Япония стана една от най-великите държави в света благодарение на запазване на културата и развитието и..

Когато един Азиатец дойде в България не получава никакво уважение.
Върви по улиците и веднага се започва.. "ЕЙ ЖЪЛТУР!".

Това е расизъм.

Когато отидеш в Япония те искат да знаеш Японски и Английски..

Независимо, колко конфликти са имали със САЩ те са благодарни, че през всички тези години са били рамо до рамо.
Докато тук в нашата селяния псуват и дискриминират всичко що не е бяло.

Това е расизъм.
Не само Холандия или Швейцария или Германия ги учат, че народите им са били силни.
Това е на всякъде.
Правят го с цел да се гордеем със страната си, но когато порастнем виждаме, къде живеем и къде можем да живеем по-добре.

В наши дни расизъм няма.
В наши дни расизмът е страх на един селяк, като повечето в България, които го използват, за да подтискат повечето хора на дъното.

Един японец е достатъчно интелигентен, че и да има антипатични виждания към друга раса ще си замълчи и ще предпочете да не казва нищо от колкото да тръгне да се прави на голям и да отнесе някой шамар..

Това са разликите.

Никой българин няма правото да казва, че друга нация е расистка.
По расистко място от балканите няма.

Колкото до анимациите.. Мангата може да не е със толкова уникален арт, но все пак.. Доста по добър е от на дисни и ефектите са доста по-добри от европейските анимации.

Тук няма да споря защото всеки го знае, но все пак.. това не е расизъм а конкуренция.

А и съжалявам ако нещо съм убидил някого с тая моя реч..
Просто исках да покажа, какви са разликите между Европа и Азия и Национализъм и Национал Социализъм.

И да де.. дано не се породи спор от това, защото няма да споря..
Върнете се в началото Go down
XParadiseXx

XParadiseXx


Брой мнения : 941
Points : 2076
Join date : 13.02.2010
Age : 31
Местожителство : † Crowded place - Hell †

Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeСъб Авг 14, 2010 12:18 am

Напълно съгласна.
Върнете се в началото Go down
Ecchi-san

Ecchi-san


Брой мнения : 628
Points : 633
Join date : 28.04.2010
Age : 31
Местожителство : Пловдив

Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitimeПон Авг 16, 2010 12:57 pm

XParadiseXx написа:
Напълно съгласна.

Малко ненужен пост, но и аз се съгласявам с мнението на Майк.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дискусии за Японската култура Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дискусии за Японската култура   Дискусии за Японската култура Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дискусии за Японската култура
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Дискусии
» Японска култура
» Японската кухня
» Японската сабя и духът на Бушидо

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
-‘•̬●’-Anime Lovers -‘•̬●’- :: Интереси и занимания :: Японска култура и език-
Идете на: